BIONICA

WetProof

BIONICA

WetProof Bionica, WetProof Kimya mühendislerinin ve ortaklaşa çalıştığımız üniversitelerin Ar-Ge departmanlarının ortaklaşa araştırıp bulmuş oldukları yeni nesil bir nano teknolojik kaplama türüdür. Ürünümüzün yeni nesil olmasının sebebi içerisinde barındırdığı hammaddeler sayesinde farklı kendine özgü ürünlerin hepsini tek bir şişe de ve tek uygulamada direk olarak sonuca yansıtabilmesidir.

Ürünümüz hem kullanım şekli olarak hem de uygulama esnasında herhangi başka bir ekipmana gerek duyulmaması açısından çığır açan bir teknolojiyi sunmaktadır. Bugüne kadar yapılmış olan Seramik Kaplama ürünlerinin çeşitli versiyon ve markalarında görebileceğiniz özellikleri tek bir şişe ve ürünle yapabiliyor olmanız ürünümüzün en büyük avantajıdır. Diğer marka ve ürünlerde bu görevi minimum 3-4 şişe ve çeşit ürünle yapılabilmekte ayrıca ürünler uygulandıktan sonra bir takım farklı ekipmanlar yardımı ile kürleşme süreci tamamlanmaktadır. WetProof Bionica herhangi bir ekipmana ihtiyaç olmadan sadece hava ile kürleşmekte ve sadece tek bir kompenant olarak uygulanmaktadır.

Ürünün Özellikleri Nelerdir?

 • WetProof Bionica sadece tek bir şişe halinde kolayca uygulanır.

 • WetProof Bionica hidrofobi derecesi gayet yüksektir (125 derece).

 • WetProof Bionica parlaklığı diğer kaplamalara göre daha yüksektir.

 • WetProof Bionica araç boyasında ki derinliği artırır, eğer boya metalik ve yaldızlı ise çok daha parlak bir yüzey oluşturur.

 • WetProof Bionica Anti-Oksidasyon yani oksitlenme önleyici bir yüzey oluşturur.

 • WetProof Bionica Dust-Proof yani yüzeyde belirli oranda atistatik bir yüzey oluşturarak aracın geç tozlanmasına yardımcı olur. Böylelikle aracınız daha uzun süre temiz kalır.

 • WetProof Bionica Anti-Korozyon bir kaplamadır. Aracınızın paslanmasına karşı yüksek oranda koruma sağlar.
   

 • WetProof Bionica Self-Healing teknolojisine sahip bir kaplamadır. Aracınızın üzerinde oluşabilecek çoğu kılcal çizilmeleri güneş ısısı ile giderebilir. Yoğun kılcal çizilmeleri ise ısı tabancası, fön makinası veya kaynar su ile giderebilir.

 • WetProof Bionica Anti-Stick özelliğine sahiptir. Aracınızda oluşabilecek kuş pislikleri ve ağaç reçinelerine karşı maksimum koruma sağlar.

 • WetProof Bionica 10 yıl garantilidir.

Diğer Seramik Kaplamalar gibi aslında işlevi aynı sadece pazarlama tekniği olarak ismi mi değişik?

Hayır. Bu ürünümüz kesinlikle bir seramik kaplama değildir. Bildiğiniz gibi WetProof olarak Body Shell Guard ürünümüz ve farklı segment olarak satışta olan seramik kaplamamız mevcut. Bu ürünümüzün Bionica diye adlandırılmasının sebebi araç dış yüzey koruma ürünlerinin birkaçının aynı anda tek bir sıvı ile sağlanabilmesidir. Ürünümüz seramik kaplama ürünleri ile tamamen farklı bir teknoloji ile üretilip tamamen farklı sonuçlar vermektedir. 

Seramik Kaplamadan farkları nelerdir?

WetProof Bionica aslında tam anlamıyla kombo (farklı bileşenleri tek bir sistem haline getirme ) bir sistemdir.İçerisinde bulundurduğu hammaddelerden ötürü ortaya çıkan ürün karater olarak Seramik kaplama-Poliüretan film ve Ptfe ( Teflon ) özellikleri taşımaktadır.

Poliüretan Film Kaplamadan farkları nelerdir?

Uygulama olarak çok daha uygun maliyettedir.Film tabakası gibi olmadığından uygulaması basittir. Herhangi br ekipmana ihtiyaç duyulmaz. Hidrofobik özelliği vardır. Daha parlak bir yüzey oluşturur. Anti-Dust özelliği sayesinde daha az kirlenir ve toz tutar. Filmlerde oluşabilecek sararma ve görüntü bozukluğu ( zamanla portakal kabuğu gibi yüzey deformasyonları) oluşmaz. Sökme işlemi sırasında oluşabilecek boya hasarları WetProof Bionica da film tabakası oluşmadığı için oluşmaz. Uygulama maliyetleri filmlerde çok yüksek olduğundan genelde sadece araç ön kaput için uygulanırken WetProof Bionica uygun maliyetinden ötürü tüm araç dış yüzeyine uygulanabilir.

Teflon Kaplamadan farkları nelerdir?

Uygulama olarak çok daha düşük maliyettedir. Uygulama şekli PTFE ürünlerde çok zahmetli ve riski bir işlemdir. Genelde boya sprey tabancası ile uygulama yapılırken WetProof Bionica bu tarz bir uygulamaya sahip değildir. PTFE yüzeyler genelde daha yumuşak ve çizilme direnci bakımında daha zayıftır ancak WetProof Binoica çizilme direnci açısından daha sağlam bir yapıya sahiptir.

 

WetProof Bionica Uygulama Şekli Nasıldır?

WetProof Bionica uygulamadan önce araç boya zemini ihtiyacı olması halinde pasta ve hare giderici ürünler yardımı ile çizik giderilme işlemi bittikten sonra uygulanmalıdır. Çizik giderilme işlemi bittikten sonra araç yüzeyi tamamen yıkanıp tüm kimyasallar artıklardan temizlenip kurutulmalıdır. Sonrasın da WetProof Bionica şişesi 15-20 saniye sallanarak çalkalanmalıdır. Ardından WetProof Bionica kutusu içerisinden çıkan uygulama takozunun üstüne uygulama pedi koyulup ürün damlatılarak dökülmelidir. Takoz yardımıyla ürün sadece diyangonal olarak ( Dairesel olmayan ) uygulanır. Ürün gözle görülür bir şekilde uygulama sonrası terleme yapacaktır. Terleme işlemi görüldükten sonra WetProof Bionica kutusundan çıkan mikrofiber bez ile dairesel olarak silme ve parlatma yapılmalıdır. Uygulama yapılan bölge en az bir saat sonra aynı uygulama metodu ile tekrar yapılmalıdır. Uygulama süreci bittikten 7 gün sonra tam anlamıyla kürleşme işlemini bitirecektir. Bu süre zarfında araç asla yıkanmamalı ve herhangi bir işlem görmemelidir. 
 

Bionica'dan haberdar olmak için lütfen e-posta adresinizi bize iletiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz!

bionica-medium.png